top of page

İlk olarak; Murat TÜRK kimdir, Pizzabulls franchise kariyeriniz nasıl başladı?

 

  • Genç yaşlardan itibaren ticaret ile uğraşan birisiydim fakat gıda sektörüne uzaktım. Gıda sektörüne girme konusunda tereddütlerim vardı. Gıda sektöründe, özellikle pizza sektörünün hareketli çalışma ve ekip ruhlu çalışma anlayışı,  temposu beni çok cezbediyordu. İlk başlarda ben de herkes gibi yabancı menşeili firmalarda bu sektöre girersem daha az riskli olacağını 
    düşünüyordum ve bu konuda çok fazla araştırma yaptıktan sonra kafamdaki bazı soru işaretlerini gideremedim. Pizzabulls’un kapısını çaldım. Tam anlamı ile yerli firma ferahlığını burada hissettim; yani nasıl derler ‘‘yerli malı yurdun malı’’ gerçekten öyleymiş. Benimle bu sektör konusunda en ince detayına kadar ilgilendiler ve başarmam için alacağım risklere kadar her şeyi çok şeffaf masaya yatırdılar. Gerçekten bir cesaret geldi bana ve aradığım firma dedim o gün. Tabi benim istemem yetmedi, önce ben bu işi yapabilir miyim diye onlarda tereddütlerini gidermek için beni eğitimlerine tabi tuttular ve Pizzabulls maceram 5 yıl önce Maltepe merkez şubesini devir alarak başladı.

Bize biraz şubeniz ve operasyon ekibinizden bahseder misiniz?

  • Maltepe şubemiz 5 yılı bizimle olmak üzere toplamda 10 yılı aşkın süredir Maltepe bölgesine hizmet vermekte. Bu bölgeye hizmet verirken önce bölgenin özelliklerini masaya yatırıp bu özelliklere uygun bir ekip oluşturduk. Şubemiz %85 oranında eve teslim çalışma altyapısına sahip olduğu için ekibimizi de bu çalışma temposu üzerine kurduk. Ekibin aklından çıkmayan en önemli şey %100 müşteri memnuniyeti. Ancak bunu sağlamak için sürekli ekip motivasyonunu yüksek tutmaya özen gösteriyoruz. Bölgemizde bizi sektör liderliğine taşıyan ve sürekli çıtamızın yükselmesinin en önemli sebebi motivasyonu yüksek bir ekip ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışma anlayışıdır.

HiKAYESi

BİR BASARI

.

Murat TÜRK

Pizzabulls Maltepe;

Pizzabulls-Maltepe-Murat-Türk.png

Önümüzdeki süreçte hedefleriniz neler? Yeni şubeler açmayı düşünüyor musunuz? 

 

  • Bu sektörde her gün önünüze hedef koyarak mesaiye başlıyorsunuz, akşam olduğunda haftalık bir hedef, hafta dolduğunda aylık hedef ve yıllık hedefler... İlk hedefimiz sürekli memnun ve mutlu bir müşteri! Size her gün heyecan katan bu firma zaten kendiliğinden büyümeye ve yeni şubeler açmaya heveslendiriyor. Benim de hedeflerim arasında yeni şubeler ile yola devam etmek var...

Eklemek istedikleriniz...

 

  • Yaşamda herkes başarılı olmak ister ve aslında mümkün. Doğru zaman, doğru yer, doğru kişi sizi başarı yolunda önemli yol katettirir. Sizlerle başarı konusunda bir şey paylaşmak istiyorum. Şimdi elinize beyaz bir kağıt ve kalem alın; 1 (Bir) yazın bu bir ‘çalışmaktır’ ve başarı yolundaki en önemli adımdır. Sonra buna sıfır (0) ekleyin bu ‘tecrübedir’ bu sizi 10 (on) yapar. Sonra buna bir sıfır (0) daha ekleyin bu ‘sabırdır’ 10 iken yüz (100) olursunuz. Sonra buna bir sıfır (0) daha ekleyin bu ‘yetenektir’ Bu sizi 100 iken bin (1000) yapar... Sonra bu sıfırlar böyle uzayıp gider her yeni sıfır başarıyı kat ve kat artırır... Para.. Aile... Arkadaş.. ve daha fazlası... Artık çok başarılısınızdır. Şimdi en baştaki yazdığınız bir’i (1) silin. Geriye bir sürü sıfır kalır.. yani başarısızlık... Başarmanın tek yolu var ‘Çalışmak’... Sevgiyle kalın.... 

Her türlü şikayet ve önerilerinizi çağrı merkezimize ve info@pizzabulls.com adresine yapabilirsiniz. Sizlere hizmet vermekten büyük bir mutluluk duyacağız. 

Sizce Pizzabulls’u rakiplerinden farklılaştıran yanları nelerdir?

 

  • Bu konuda size lezzetidir dersem eksik olur. Pizzabulls’un müşterilerine sunduğu lezzet bizi her gün daha fazla tercih sebebi yapan ana etkendir. Fakat Pizzabulls müşterilerine sadece lezzet sunarak memnuniyet arayan bir firma değil. Bu firmayı rakiplerinden farklı yapan bir aile pizzacısı gibi çalışma mantığıdır. Ben pizzayı yaptım, verdim ile bitmiyor. Hazırlanışından sunumuna kadar her detaya dikkat ediliyor. Ekip bu konuda sürekli eğitiliyor, eğitilen personel düzenli denetleniyor. Yani kısaca Pizzabulls, rakipleri gibi pizza satan bir firma konumunda değil aksine lezzet sunan ve en iyi lezzeti, en sıcak ve en hijyenik şekilde sunmayı hedefleyen bir firmadır.

Müşteri memnuniyetini sağlarken nelere dikkat ediyorsunuz?

  • Biz Pizzabulls olarak öncelikle gelen şikayet ve önerileri hızlı bir şekilde değerlendiriyoruz. Prensip olarak şikayeti olan müşterinin bize katkı sunmaya çalıştığı mantığı ile hareket ediyor, o konuda ki eksikliği hemen tamamlıyoruz. Müşterilerimizin geri bildirimleri ekibimizin çalışmasına yön veriyor diyebiliriz.

Kampanyaları seçerken nelere dikkat ediyorsunuz?

  • Kampanya seçerken ön plana çıkardığımız en önemli unsur olarak müşterilerimizin en çok beğendiği ve tercih ettiği pizza çeşitleri üzerinde değerlendirme yapıyoruz. Ancak biz Pizzabulls olarak en kaliteli pizzayı en uygun fiyatlara sunmak gibi bir prensibe sahip olduğumuz için kampanyalar konusunda çok fazla talep almıyoruz. Bu konuda tüketicimiz genel olarak satış stratejimizden memnun.

15.png
bottom of page