top of page

İlk olarak; Bahtiyar DEMİRÖZ kimdir? Pizzabulls franchise kariyeriniz nasıl başladı?

 

  • Aslen Kastamonulu olup; 22.09.1982 İstanbul doğumluyum. İlk olarak, 2000-2004 yılları arasında babamla beraber hırdavat toptancılığıyla ticarete giriş yaptım. Sonrasında 2006 yılında Şırnak’taki askerlik görevimi bitirdikten sonra, 2006 yılında global bir şirketin kozmetik ayağında işe başladım. Yaklaşık 12 sene kozmetik sektörünün önde gelen şirketlerinde yönetici kadrolarında görev aldım. Shaya Şirketler Grubu’ndan ayrılıp kendi işyerimi açma vaktinin geldiğini düşünerek 2018 yılında Üsküdar-Fıstıkağacı’nda Hot Döner markasının işletmeciliğini yaptım. 2020 yılında devrini yaptıktan sonra Yalova’ya yerleşmeyi düşünüyordum. Bu sırada  Altunizade şubesinin işletmecisi Harun ÇALI ile olan dostluğumuzdan yola çıkarak Pizzabulls markasıyla temaslara başladık ve 30.03.2021 tarihinde Yalova Çiftlikköy şubemizin açılışını yaptık. 

HiKAYESi

BİR BASARI

.

Bahtiyar DEMİRÖZ

Pizzabulls Yalova Çiftlikköy; 

Pizzabulls-Yalova-Çiftlikköy;-01.png

İlk olarak; Batuhan Sakin TONBAZ kimdir? Pizzabulls franchise kariyeriniz nasıl başladı?

 

  • 1986 Çorum-Osmancık doğumluyum. Pizza sektörüne, 2003 yılında pizza ustası olarak giriş yaptım. Hikayeye motorcu, restoran müdürü ve pizza restoranı işletmecisi olarak devam ettim. 2019 yılında Pizzabulls’la tanışıp, bölge müdürü pozisyonunda 12 ay kadar çalıştım. Bu süreçte, markamızın değerinin sektördeki rakiplerinin çok üzerinde olduğunu fark etmem beni Pizzabulls’a tutku ile bağladı. Bu bağlılığın neticesi olduğuna inandığım franchise kariyerim; 2020 Kasım ayında Kayaşehir Pizzabulls şubesi ile başladı. Hedefim, Pizzabulls Ailesi olarak hep birlikte Türkiye’nin en bilinen ve sevilen markası olurken bu sistemin büyük bir parçası olabilmek. 

Koronavirüs kapsamındaki süreçte aldığınız önlemlerden ve şubenize etkilerinden bahseder misiniz?

Pandemi sürecinin başından beri eve servis işletmesi olmanın avantajlarını yaşamakla beraber; riskleri de göz önüne alarak tedbirlerimizin titizlikle sürekliliğini sağladık. Bakanlık ve merkezimizin maske, mesafe, hijyen kurallarının dışında; personelimiz ile doğru bilgi alışverişini sağladık. Ailesi ya da kendisinde COVID-19 belirtisi olan personelin bilgi vermesini ve test yaptırmadan vardiyaya gelmemesini sağlayarak bulaşma riskinin önüne geçmeye çalıştık. Bunun dışında izin günlerimizde yasaklara uyarak; kalabalık ortamlarda bulunmamaları için çalışanlarımızı teşvik ettik. Ekip olarak müşterilerimize verdiğimiz hizmeti aksatmadan bir yılı aştık.

Batuhan Sakin TONBAZ

Pizzabulls Kayaşehir;

Pizzabulls-Kayaşehir;.png

İlk olarak; Tuncay BALCI ve Fırat DİNDAR kimdir, Pizzabulls franchise kariyeriniz nasıl başladı?

 

  • Merhaba, biz Tuncay BALCI ve Fırat DİNDAR. 10 yılı aşkın süredir gıda üretimi ve gıda ambalajı sektörlerinde çalışmaktayız. Gerek üretim, gerekse pazarlama sektörlerinin içerisinde olmamız ve işin üretim tarafında doğrudan bulunmamız sebebiyle aklımızda daima üretim ve pazarlama ile ilgili düşünceler bulunmaktaydı. Ülkemizde büyüyen hizmet sektörünün bir parçası olmak, buna katkı sağlamak için ya sıfırdan bir oluşum sağlamanız yada mevcut oluşumlar ile birlikte büyümeniz gerekiyor. Ülkemizin ve bölgemizin risklerini göz önüne aldığımızda, maddi desteğimizin yeterli olmaması sebebiyle mevcut oluşumlar ile birlikte hareket etmek bize daha makul geldi. Dolayısıyla İstanbul’da 2015-2016 yıllarında ilk Pizzabulls maceramız dönemin Genel Müdürü Zeynel AKYOL ile görüşmemizle başladı. Çeşitli sebeplerle sonuçlandıramadığımız bu görüşmelerin ardından aklımızın bir köşesinde daima bulunan Pizzabulls Franchise için Genel Müdürümüz Doğan IŞIK ile tekrar görüştük. Görüşmelerimiz 2020 yılında KocaeliÇayırova’da sonuçlandı ve böylece 2020 yılının kasım ayında, ailenin 50. şubesi olarak açıldık. 

HiKAYESi

BİR BASARI

Pizzabulls-Mutlukent;-Tuncay-BALCI-01.png

.

Tuncay BALCI ve Fırat DİNDAR

Pizzabulls Mutlukent; 

Pizzabulls-Avcılar-Kemal-Yıldırım.png

Kemal YILDIRIM

Pizzabulls Avcılar;

İlk olarak; Kemal YILDIRIM kimdir, Pizzabulls franchise kariyeriniz nasıl başladı?

 

  • Uzun yıllardır İstanbul’da yaşıyorum, aslen Samsunluyum. Uzun yıllar fast food sektöründe çalıştım ve son olarak Pizzabulls Avcılar Şubesinde işe başladım. 9 ay sonra kendi işimin patronu olmaya karar verdim ve Avcılar Şubesini devir alarak franchise olarak Pizzabulls Ailesine katıldım.

Pizzabulls ile yollarınız nasıl

kesişti? Restoran işletmeciliğine

nasıl karar verdiniz?

  • Verdiğim kararı uygulamaya

 geçtiğimde birçok fast food

  firmasını 3 ay kadar araştırdım

  bu süre zarfında yaptığım

  değerlendirmeler sonunda

   pizza lezzeti marka güvenirliği

   ve kalitesiyle öne çıktığını

    düşündüğüm Pizzabulls ile

     görüşme kararı aldım.

     Görüşmede şirket yetkililerinin profesyonel yaklaşımı

      ve girişimcilere olan desteği konusunda güvenilir tavırları beni

       Pizzabulls Ailesi’nin bir parçası olmama olanak sağladı.

Necip TURAL 

Pizzabulls Esenler;

NecipTural-görsel.jpg

Hayallerden patronluğa

 

Ortağı Altuğ Kara ile Pizzabulls’un Bağcılar şubesini franchise olarak işleten Orhan Davutoğlu, öncelikli olarak Pizzabulls’un samimiyetine inanmış. Orhan Davutoğlu’nun restoran hayali 26 Şubat 2016 tarihinde gerçek olmuş. “Çeşitli markaların franchise görüşmelerinden sonra Pizzabulls'a müracaat ettik ve bizi çok samimi karşıladılar ve hemen merkezlerine davet ettiler.

 

Orada genel müdürümüz Sayın Doğan Işık ile tanıştık” diyen Orhan Davutoğlu, genel merkezi gezdikten sonra ortağı Altuğ Kara’ya “Oldu bu iş” demiş. Başta 10 restoran bölgesi belirledikten sonra Bağcılar'daki ilk Pizzabulls şubesini çok kısa zamanda faaliyete geçirdiklerini ve hızlı bir şekilde işe koyulduklarını anlatan Orhan Davutoğlu, “Pizzabulls da bir dünya markası. Başta, restoranda 1 ay boyunca eğitim aldık ve aldığımız eğitimlerin ardından personel alımlarımızı gerçekleştirdik” diyor. 

 

BAĞIMSIZ DENETLEME SİSTEMİ 

 

Orhan Davutoğlu, şube açılışı sürecinde Pizzabulls tarafından sağlanan ödeme kolaylıklarına da değinerek şunları söylüyor: “Restoranı anahtar teslim aldık dersem az kalır, açılışın ardından geçen süreçte Pizzabulls’un tecrübeli ekibinin desteğini hep hissettik.

HiKAYESi

BİR BASARI

.

 Orhan Davutoğlu 

Pizzabulls Bağcılar;

Pizzabulls Bağcılar Orhan Davutoğlu.jpg

Finans uzmanlığından restoran işletmeciliğine uzanan 

 

Finans uzmanı olarak çalışıyorken etkin bir şekilde yer alacağı bir işletmesi olsun isteyen Erdal Şuekinci, kendi işinin patronu olma hayalini kurduğunda henüz 26 yaşındaymış. Ticari risklerin Pizzabulls franchise sistemiyle minimize edildiğini düşünen ve tercihini Pizzabulls’tan yana yapan Erdal Şuekinci, “Yatırımımı Pizzabulls'a yapmaktan asla korkmadım” diyor. İş hayatındaki cesaretini, çalışma azmini ve başarı arzusunu zaman içinde tek şubeyle kalmayıp, markaya farklı franchise noktaları kazandırarak da ortaya koyan Erdal Şuekinci, Pizzabulls’un  Kartal  şubesi franchise işletme sahibi olarak çalışmalarını sürdürüyor.

“BAŞARININ TEMELİNDE  ÇALIŞMA ARZUSU VAR''

 

 Erdal Şuekinci, başarının temelinde çalışma arzusunun, işinin başında olmanın ve operasyonda 
birebir bulunmanın olduğunu söylüyor. Hizmet sektörünün hızla büyüdüğü pizza sektöründe, 2015 yılında Pizzabulls markası altında ilk restoranı olan Sultanbeyli restoranını hizmete sokmuş ve 8 ay gibi kısa bir süre sonra Kartal restoranını devralmış. “%80'e yakın bir büyümeyle haftalık, aylık ve yıllık bazda satış rekoru kırdık.

 Erdal Şuekinci 

Pizzabulls Kartal;

pizzabulls-kartal.png

İlk olarak; Tarık YEŞİLAY kimdir, Pizzabulls franchise kariyeriniz nasıl başladı?

 

  • 1974 Yılında İstanbul’da doğdum. Okul hayatımdan sonra 1992 yılında hamburgercilik serüvenim başladı. 2001 yılında vatani görevimi yaptıktan sonra 5 yıl Kadıköy Şifa Hastanesi’nde yöneticilik, 2007 sonrasında tesis yönetim sektöründe üst düzey yöneticilik yaptım. Hayatımın her kararında arkamda duran harika bir eşim, Ahmet Kemal ve Orhan Alp adında 2 oğlum var. Pizzabulls öyküm 2015 Nisan ayında başladı. Şu anda Aydınlı ve Sabancı Üniversitesi şubelerinde müşterilerimize Pizzabulls deneyimini yaşatıyoruz.

Koronavirüs kapsamındaki süreçte aldığınız önlemlerden ve şubenize etkilerinden bahseder misiniz?

 Tüm dünyayı tehdit eden COVID-19 başladığında ilk düşündüğümüz; personelimizin, müşterilerimizin ve çevremizdekilerin güvenliği oldu. Pandemi daha başlamadan dünyadaki gelişmeler doğrultusunda pek çok önlemi hızlıca aldık.

 

Gıda güvenliği konusunu ele aldık ve teması en aza indirerek, prosedürlerimizi gözden geçirdik. Personelimizi bilgilendirdik. Restoran içi sanitasyon ve dezenfeksiyon işlemlerini en üst düzeyde uyguladık. Üretimden teslimata tüm işleyişi en ince noktasına kadar analiz ettik ve bunu personelimizin desteği ve uygulaması ile çok iyi yürüttük.

HiKAYESi

BİR BASARI

.

Tarık YEŞİLAY

Pizzabulls Aydınlı ve Sabancı Üniversitesi;

Pizzabulls-Aydınlı-ve-Sabancı-Üniversitesi-01.png

‘‘MOTO KURYELİKTEN PATRONLUĞA’’

 

  • Darıca’da işletmeciliğini İsmail AKÇAY’ın yaptığı Pizzabulls birbirinden özel spesiyal menüleri ve farklı tatları ile müşterilerinin hizmetinde. Tamamı Türk sermayesi olan Pizzabulls’un Darıca Şubesi sahibi İsmail  AKÇAY; “Siz değerli müşterilerimize hijyenik ve ferah bir ortamda güler yüzlü hizmeti sunmak adına çalışmaktayız. Müşteri memnuniyeti bizim için her şeyden önemli, bugüne kadar aldığımız olumlu tepkilerde bunun bir göstergesidir” dedi.

“MUHTEŞEM LEZZETLER Bİ TIK ÖTENİZDE”

  • Pizzabulls Darıca Şubesi, Kazım Karabekir Mahallesi’nde Darıca Kültür Merkezi’ne 50 metre mesafede PTT karşında hizmet vermektedir. Firmada ilk olarak moto kurye olarak işe başlayan İsmail AKÇAY kısa süre sonra azmederek ve çalışarak firmanın patronu oldu. İnsanın işçi olarak çalıştığı yerde işletme sahibi olması elbette gurur verici diyen AKÇAY; “İnsanın azmetmesi ve çalışması sonucunda yapamayacağı hiçbir şey yok. Benim gibi bir çok insan var ve ben bu hususta onlara örnek olmak isterim. Hayalleriniz, hedefleriniz varsa bunun için çok çalışıp emek harcamalısınız. Şuan gelmiş olduğum konum ise çok çalışmamın önüne geçemez çünkü daha bir çok hedefim var” dedi.

İsmail AKÇAY

Pizzabulls Darıca;

d7889212-beec-45da-8869-5fbc5516fdff.jpg
15.png
bottom of page